سرمایه گذاری به چه معناست

در ابتدا می پردازیم به مفهوم اصلی خود کلمه (سرمایه گذاری) و بعد به فرق سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری غیر مستقیم می پردازیم. سرمایه گذاری عبارت اند از تبدیل وجه نقد به یک یا چند نوع دارایی که برای چند وقت نگهداری خواهی شد، این نوع دارایی ها انواع متفاوتی دارند، این نوع دارایی میتواند کالا، زمین، ملک و… باشد. بنابراین به طور کلی هر گونه دارایی که به صورت نقدی مثل پول نقد، حساب بانکی، ارز های بین المللی مثل دلار و یورو باشد و یا دارایی های غیر نقدی مثل کالا، املاک، زمین و… جز سرمایه به حساب می آید می شوند.

سرمایه گذاری از دید اقتصاد به معنی، خرید کالا، زمین، ملک و .. که در حال حاضر مصرف و یا خرج نمی‌شود اما در آینده دور یا نزدیک، شخص به آن نیاز پیدا خواهد کرد و آن کالا، ملک، زمین و… برای او در آینده سود آور خواهد بود.

سرمایه گذاری از نگاه علمی یعنی، شخص سهام را می‌خرد و پیش‌ بینی می‌کند که آن دارایی مالی در آینده سودآور خواهی بود و قیمتش افزایش خواهد یافت، لذا با فروش به قیمت بالاتر سود خوبی به دست خواهی آورد.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری مستقیم به چه معناست

خرید (اکتساب) بخش خیلی مهم و کلیدی از یک کسب‌وکار که امکان کنترل بر آن شرکت را فراهم می‌کند، سرمایه گذاری مستقیم گفته می‌شود. این نوع سرمایه گذاری به هر وسیله‌ای غیر از خرید سهام انجام می‌شود را سرمایه گذاری مستقیم می گویند.

در روش سرمایه گذاری مستقیم شما خیلی سریع اقدام به خرید و فروش سهام می نمایید. این کار به دلیل سَبک نوسانی بورس مثل علم های دیگر نیاز به مهارت بالایی دارد. پس در اولین قدم شما برای سرمایه گذاری مستقیم در بورس باید به حد کافی از مهارت سرمایه گذاری در بورس و همچنین دانش مالی و اقتصادی کافی داشته باشید. در غیر این صورت هم مجبور خواهید شد تستاسترون (استرس) های بالایی را تحمل کنید و هم امکان شکست و از دست دادن سرمایه شما بالا می رود. پس سرمایه گذاری مستقیم برای اشخاصی مناسب است که از اطلاعات اقتطادی و مالی و مهارت کافی برای این کار را دارند. در غیر این صورت روش سرمایه گذاری غیر مستقیم را پیش بگیرید.

نه تنها اینکه شما باید علاوه بر مهارت کافی در سرمایه گذاری در بورس داشته باشید، بلکه باید زمان کافی را برای تحلیل و بررسی شرکت ها که یکی از کلیدی ترین قسمت های سرمایه گذاری مستقیم است، داشته باشید تا بتوانید گزینه های سرمایه گذاری درست را مورد انتخاب خود نمایید. شما از راه مراجعه حضوری به کارگزار ،خرید و فروش آنلاین و همچنین خرید و فروش اینترنتی سهام می توانید سرمایه گذاری مستقیم در بورس را انجام دهید. 

و اما سوال اینجا پیش می آید که، هدف اصلی از سرمایه گذاری مستقیم چیست، در پاسخ به این سوال بگویم که هدف سرمایه گذاری مستقیم، به دست آوردن کنترل کافی یک شرکت است تا بتوان بر تصمیمات آینده کنترل و اثرگذاری داشت. این کار می‌تواند با خرید سهم اکثریت یا خرید سهم قابل توجه اقلیت به دست آید. سرمایه گذاری های مستقیم می‌توانند شامل مشارکت در مدیریت، سرمایه گذاری مشترک یا به اشتراک گذاشتن تکنولوژی و یا مهارت‌ها باشد.

 

سرمایه گذاری غیر مستقیم به چه معناست

این سَبک از سرمایه گذاری مناسب افرادی است که به دلیل های مختلف نمی توانند به صورت مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام نمایند. مثلا وقت، زمان، اطلاعات و یا مهارت کافی را برای بررسی و تحلیل و خرید و فروش سهام خود را ندارند. به این دسته از اشخاص توصیه می شود که به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری نمایند.در روش غیر مستقیم، شخص سرمایه گذار مدیریت سرمایه خود را به دست افرادی می سپارد که هم مهارت و دانش مالی بالایی دارند و هم بیشتر وقتشان را مستقیما صرف بررسی تحلیل گزینه های مختلف سرمایه گذاری می کنند.در نتیجه سرمایه شما توسط یک تیم حرفه ای مدیریت خواهد شد.

در روش سرمایه گذاری غیر مستقیم، مدیریت سرمایه خود را به اشخاصی که مهارت و علم کافی را در این حوزه دارند، می سپارید. این افراد با بررسی مداوم شرایط بازار در تلاش هستند که سریع ترین و بهینه ترین روش ها را در سرمایه گذاری را انتخاب نمایند و اکثراً در ازای ارائه این خدمات، کارمزد دریافت می گردد. در حال حاضر دو روش بهینه و کاملاٌ رسمی (سبدگردانی اختصاصی) و (صندوق سرمایه‌گذاری مشترک) جهت مدیریت سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد.

اما روش غیر مستقیم بهینه ترین راه سرمایه گذاری در بورس برای اشخاص است که زمان و یا اطلاعات کافی برای انجام معامله های بورسی ندارند. در روش سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس، یک تیم حرفه ای مدیریت سهام اشخاص را به عهده می گیرند که نسبت به وضعیت بازار آگاهی دارند و لحظه ای از رفتار بازار غافل نمی شوند. سرمایه گذاری در بورس به روش غیر مستقیم با ریسک کمتری نسبت به روش مستقیم همراه است و برای همه افراد به ویژه اشخاصی که بتازگی وارد بورس شده اند بسیار مناسب است. سرمایه گذاری غیر مستقیم از طریق یک شرکت بازاریابی انجام می شود.

خدمات دیگر ما

Direct investment

سرمایه گذاری مستقیم

سرمایه گذاری مستقیم یکی از سریع ترین خدمات بازاریابی بین المللی به شمار میرود. ما به عنوان ارائه دهنده خدمات بازاریابی بین المللی این خدمات را به شما شرح میدهیم.

export

صادرات

سنتی‌ترین راه ورود به بازارداری، صدور کالاست. ما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات بازاریابی بین المللی ، خدمات ، فعالیت ها و محصولات شما را با این روش شرح می دهیم. باری مطالعه بیشتر کلیک کنید.

به بالای صفحه بردن